FRANCISZEK DEC

FRANCISZEK DEC

web developer, designer, ninja produktywności

Gralicja 2017

Gry planszowe? Wydawałoby się, że zostały zapomniane. Cytując klasyka – nic bardziej mylnego! Moda na planszówki powraca jak bumerang, a widać to zwłaszcza podczas Gralicji.

Skąd popularność planszówek?

W Polsce planszówki zaczynają być modne. W Niemczech czy w USA gry planszowe przechodzą swój złoty wiek. W naszym kraju na rynku pojawia się około 700 (jeśli nie więcej) nowych tytułów w ciągu roku.

Gry planszowe to bezpośrednia rywalizacja i potrzeba zaangażowania intelektualnego. Inne formy rozrywki nie wymagają od nas zaangażowania (np. oglądanie filmów), albo odcinają aspekt społeczny rywalizacji (np. gry komputerowe). Coraz więcej osób widzi, że rywalizacja intelektualna, jaką dają gry planszowe, jest świetnym sposobem na relaks, a także spędzenie czasu ze znajomymi

wywiad z Łukaszem Woźniakiem dla Newsweek.pl

Raj dla planszówkowiczów

Jednym z największych „planszówkowych” wydarzeń  w Polsce jest Nowa GralicjaImpreza ta organizowana 3 razu w roku w Krakowie skierowana jest zarówno do najmłodszych, jak i do najstarszych miłośników gier planszowych. Najbliższa edycja będzie miała miejsce już w najbliższy weekend — od 20 do 21 maja.

Wydarzenie na Facebook’u – klik!

Podczas imprezy będzie można wypożyczyć ponad 400 nowoczesnych gier planszowych różnego rodzaju skierowanych do każdej grupy wiekowej.  Począwszy od prostych gier dla przedszkolaków rozwijających spostrzegawczość i zdolność koncentracji, po zaawansowane gry strategiczne i ekonomiczne zapewniające długie godziny rozrywki przy planszy dla najwytrwalszych graczy.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Podczas „Gralicji” będzie można wziąć również udział w turniejach i konkursach z nagrodami, zapoznać się z nowościami prezentowanymi przez wystawców. Na najmłodsze dzieci czekać będzie sala zabaw, gdzie rodzice mogą zostawić swoje pociechy pod opieką animatorów, na miejscu będzie można również zjeść ciepły posiłek.

Impreza organizowana jest pod patronatem największych wydawnictw gier planszowych — Dragonus, G3, Trefl, Egmont i wiele innych.

Więcej o Gralicji — klik!

Wydarzenie odbywa się w Publicznym Salezjańskim LO na os. Piastów 34 — mapka poniżej!

 

Nie jest to wpis sponsorowany. Nikt nie zapłacił mi za jego opublikowanie 😭. Grafika użyta w miniaturce wpisu została opublikowana na licencji CC Zero.
Wpis pochodzi ze starej wersji mojego bloga ;)