FRANCISZEK DEC

FRANCISZEK DEC

web developer, designer, ninja produktywności

Netflix – warto czy nie?

Netflix zadebiutował w Polsce już jakiś czas temu, jednak wciąż spore grono osób uważa, że jest to coś kompletnie zbędnego i niewartego ich pieniędzy. Jak jest w rzeczywistości i czy warto wykupić dostęp?

Czym jest Netflix?

Najłatwiejsze i chyba zarazem najtrafniejsze porównanie, jakie przychodzi mi na myśl to fuzja VOD (telewizji na żądanie) oraz zwyczajnej kablówki bądź satelity.

Korzystając z usługi, płacisz comiesięczny abonament, a w zamian otrzymujesz nieograniczony dostęp do olbrzymiej bazy filmów, seriali i programów telewizyjnych.

Czego potrzebujesz, żeby w pełni wykorzystać potencjał Netflixa? Dostępu do Internetu oraz urządzenia, na którym będziesz oglądać udostępnione ci treści. Może być to zarówno telewizor, jak i komputer, tablet lub smartfon. 

Plusy

➕ stała opłata za usługę, której w każdej chwili możesz zrezygnować bez jakichkolwiek konsekwencji
➕ całkowity brak reklam
➕ wybierasz co chcesz oglądać w dogodnym momencie i o dowolnej porze
➕ Netflix zapamięta, w którym momencie skończyłeś ostatnio oglądanie, nawet jeśli oglądasz kilka seriali jednocześnie
➕ nie płacisz za to ile oglądasz, ale za dostęp do całej bazy
➕ Netflix oferuje również dostęp do seriali wyprodukowanych przez inne spółki (na przykład kultowe Breaking Bad czy doceniany przez wielu Sherlock)
➕ możliwość pobrania seriali do trybu offline – jest to przydatne zwłaszcza w podróży, gdy nie chcemy lub nie możemy zużywać transferu danych, a nie mamy dostępu do WiFi
➕ jest to w pełni legalne źródło filmów i seriali. Jeśli komuś na sumieniu ciąży łamanie prawa autorskiego Netflix będzie cudowną alternatywą 😉

Minusy

Oczywiście jak wszystko Netflix ma też swoje złe strony (ale na szczęście jest ich mniej niż plusów 😉 ).

➖ ograniczona dostępność do materiałów w różnych krajach (podczas wyjazdu np. do Włoch odkryjesz, że to co widzisz ty nie koniecznie widzą też inni)
➖ po wpisaniu w wyszukiwarce tytułu jakiegoś filmu/serialu, który nie jest dostępny w usłudze, otrzymamy wynik „Tytuły powiązane z…”. Już kilka razy zrobiło mi to ogromną nadzieję, ale sprawiło równie duży zawód

Tak, wiem, że minusów jest dziwnie mało, ale albo ich nie dostrzegam, albo po prostu mi nie doskwierają.

Co obejrzeć?

Odpowiedź jest prosta – co tylko zechcesz. Polecam zerknąć na spis programów dostępnych w polskiej wersji językowej – napisy / lektor lub dubbing.

Jeśli nie jesteś pewny czy interesujący cię tytuł jest dostępny w usłudze, sprawdzisz to pod tym linkiem – KLIK!

Ile to kosztuje?

💲 pakiet podstawowy – 34 złote/miesiąc
💲 pakiet standardowy – 43 złote/miesiąc
💲 pakiet premium – 52 złote/miesiąc

Pakiety nie różnią żadnym ograniczeniem dostępu do zawartości biblioteki. W Standardzie dostaniesz jakość HD i możliwość oglądania jednocześnie na 2 ekranach, a w Premium jakość UltraHD (4K) i możliwość oglądania jednocześnie na 4 ekranach.

Na chwilę obecną to jest dla mnie najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza że jestem serialowym maniakiem. Mam co oglądać jeszcze przez dłuuugi czas.

Warto skorzystać z darmowego miesiąca, samemu się przekonać i podjąć słuszną decyzję.
Psst! Jeżeli masz więcej niż jedną kartę i w dodatku konto na PayPalu’u to możesz skorzystać z kilku okresów próbnych!

 

Nie jest to wpis sponsorowany. Nikt nie zapłacił mi za jego opublikowanie 😭. Grafika użyta w miniaturce wpisu została opublikowana na licencji CC Zero.
Wpis pochodzi ze starej wersji mojego bloga ;)