FRANCISZEK DEC

FRANCISZEK DEC

web developer, designer, ninja produktywności

Elastyczny Web Hosting – czym jest i dlaczego jest innowacją?

Na rynku istnieją setki operatorów, oferujące swoje usługi hostingowe zwykłym, szarym klientom oraz dużym firmom. Każdy z nich proponuje usługi na bardzo podobnej zasadzie. Znalazła się jednak jedna perełka. Mowa tu o firmie dhosting.pl i usłudze Elastyczny Web Hosting.

Hosting jest to (w dużym uproszczeniu) komputer pracujący całą dobę stale podpięty do sieci Internet. Właściciel serwera udostępnia nam miejsce, w którym możemy gromadzić wszelkie potrzebne dane: małe strony www, rozbudowane serwisy i blogi, sklepy internetowe czy konta e-mail.

 

Większość operatorów hostingowych proponuje swoim klientom bardzo podobne pakiety hostingowe. Największe różnice, jakie można zaobserwować na pierwszy rzut oka, to pojemność dysku oraz cena. Dodatkowo charakterystycznym czynnikiem jest moc obliczeniowa lub rzeczywisty czas zużycia procesora. Śmiało możemy stwierdzić, że najtańsze usługi (warto w tym momencie zaznaczyć, że najtańszy nie oznacza najgorszy) w zupełności wystarczą nam do utrzymania strony-wizytówki, małego bloga i poczty e-mail. Jednak co powinno się zrobić, gdy mały hosting przestaje nam wystarczać?

Czym jest Elastyczny Web Hosting oraz czym się wyróżnia?

Odpowiedzią na rosnące potrzeby użytkowników jest Elastyczny Web Hosting, który od października 2016 roku znalazł się w ofercie firmy dhosting.pl.

Jest to usługa specjalnie przygotowana dla klientów, których wymagania przewyższają możliwości zwykłych, tradycyjnych hostingów. Dzięki zastosowaniu zupełnie nowej infrastruktury klient poza standardowym pakietem oferowanym przez EWH (50 GB SSD, 1 GB RAM, 1 GHz CPU) w przypadku większego ruchu na stronie automatycznie, bez potrzeby kontaktu z supportem, otrzymuje (w zależności od potrzeb) dodatkowe miejsce na dysku, więcej pamięci operacyjnej RAM lub ekstra taktowanie procesora.

Do kogo skierowana jest ta usługa?

Nie bójmy się tego powiedzieć – do każdego. Nie ważne czy chcesz przygotować stronę dla swojej firmy, czy jesteś blogerem, a twój blog z dnia na dzień przyciąga coraz większe rzesze, czy też potrzebujesz niezawodnej przestrzeni dla swoich projektów. W dhosting każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej, napisz na adres [email protected], a na każde pytanie odpowiedzą ci doświadczeni konsultanci.

Dlaczego warto?

Za jedną, stałą cenę 200 złotych za rok otrzymujesz hosting z gwarancją stabilności, zawsze dostępnym supportem z dodatkowym, innowacyjnym skalowaniem. Gdy tylko twoja strona zostanie odwiedzona przez większą liczbę osób, dalej będzie działała płynnie. Nie ma mowy o nagłych padach serwera.

Słowo na koniec…

Jak widać, Elastyczny Web Hosting jest usługą na swój sposób wyjątkową. Należy jednak pamiętać, że jest ona przede wszystkim skierowana do osób, które wykorzystają jej potencjał. Według mnie zakupienie jej celem utrzymania tylko jednej strony-wizytówki troszkę mija się z celem. Jeżeli poszukujesz hostingu pod wspomniany wyżej model, zerknij koniecznie na forum WebHostingTalk, gdzie na pewno znajdziesz odpowiednią usługę dla siebie. 

Jeśli jednak masz większe wymagania, śmiało rejestruj się na dhosting.pl i skorzystaj z bezpłatnego 14-dniowego okresu próbnego. Mogę ci zagwarantować, że nie pożałujesz!

Nie jest to wpis sponsorowany. Nikt nie zapłacił mi za jego opublikowanie 😭. Część grafik użytych w tekście pochodzi z materiałów prasowychdhosting. Pozostałe obrazy zostały opublikowane na licencji CC0.
Wpis pochodzi ze starej wersji mojego bloga ;)