FRANCISZEK DEC

FRANCISZEK DEC

web developer, designer, ninja produktywności

10 pytań do Rafała Kuśmidra – CEO dhosting.pl

W zeszłym miesiącu, będąc w Warszawie miałem okazję odwiedzenia siedziby oraz serwerowni dhosting.pl. Podczas mojej wizyty odbyłem długą konwersację z Rafałem Kuśmidrem, CEO firmy (w rozmowie towarzyszyła nam również Anna Ledworowska, którą z tego miejsca serdecznie pozdrawiam). Wszystko skrzętnie zapisałem, przestudiowałem i tak oto powstało 10 pytań do Rafała Kuśmidra…

Continue reading

Rowerem po wschodniej ścianie

W zeszłym roku została zakończona budowa szlaku rowerowego Green Velo. Trasa przebiega przez pięć województw tzw. ściany wschodniej (lubelskie, podlaskie, podkarpackie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie). Przez ostatnie dziesięć dni pedałowałem z Rzeszowa do Lublina, by poznać tak rzadko odwiedzane zakątki kraju, a oto moje krótkie podsumowanie.
Continue reading

Netflix – warto czy nie?

Netflix zadebiutował w Polsce już jakiś czas temu, jednak wciąż spore grono osób uważa, że jest to coś kompletnie zbędnego i niewartego ich pieniędzy. Jak jest w rzeczywistości i czy warto wykupić dostęp?

Continue reading

Gralicja 2017

Gry planszowe? Wydawałoby się, że zostały zapomniane. Cytując klasyka – nic bardziej mylnego! Moda na planszówki powraca jak bumerang, a widać to zwłaszcza podczas Gralicji. Continue reading

Czym jest błąd 404 i cała jego rodzina?

Nie oszukujmy się… nie jesteś pierwszy raz w Internecie 🙂 Na pewno zdarzyło Ci się nie raz napotkać stronę opatrzoną tytułem „Błąd 404. Strona nie została znaleziona” lub „Error 500 – wewnętrzny błąd serwera„. Niby wszystko fajnie, ale co tak właściwie te błędy oznaczają i w jaki sposób powstają?

Continue reading